Oliwa i okolice

"Najpiękniejsza dzielnica Gdańska"
 • Okolica naszego domu jest prześliczna, położona w dolinach wzgórz morenowych porośniętych wielowiekowym lasem objętym ochroną Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W lasach można spotkać różnorodną zwierzynę i nieraz w lato można zobaczyć i posłuchać śpiewu rzadko spotykanych ptaków (na letnim "etacie" są prześlicznie śpiewające kosy). Od wieków obszar ten uznawany był za najatrakcyjniejszy teren wypoczynkowy Gdańska. Na wzgórzach zlokalizowane są punkty widokowe oraz wytyczonych jest wiele tras przeznaczonych zarówno dla pieszych jak i rowerowych wędrówek.

  Czyste powietrze i idealne miejsce na spacery i rajdy rowerowe.

 • W pobliżu nowoczesne ścieżki rowerowe łączące się z przepiękną nadbrzeżną promenadą spacerowo-rowerową ciągnącą się od Gdańska, przez Sopot aż do Gdyni. WEŹ ROWER JAK MOŻESZ. Rower można również wypożyczyć w okresie letnim w jednej z kilku nadmorskich wypożyczalni.

 • Okolica bardzo atrakcyjna geograficznie (leśne "Tatrzańskie" polany z widokiem na morze, potoki, stawy wodne), nic też dziwnego że właśnie tutaj zlokalizowany jest gdański ogród zoologiczny, unikalny pod tym względem w całym kraju. Wielowiekowa i trwająca do dziś działalność zakonu Cystersów pozostawiła po sobie zabytki do których zdążają turyści nie tylko z Polski.

  Najsłynniejsze zabytki to Katedra Oliwska, Pałac Opatów oraz przepiękny Park Oliwski z palmiarnią i ogrodem botanicznym - wszystkie te obiekty są praktycznie w promieniu paru minut drogi od naszego domu.

 • Od oliwskich dolin w której położony jest nasz dom, biegnie nizinny teren do morza (około 10 minut tramwajem) oraz nowo wytyczone trasy rowerowe prowadzące dalej do nadmorskiej promenady ciągnącej się od Gdańska do Gdyni. Oliwa i nasz dom położone są pod samą granicą z Sopotem - można się przejść pieszo aż do sopockiego molo. Pobliskie plaże należa do najpiękniejszych w Trójmieście

 • Blisko do tramwaju, autobusu, kolejki miejskiej, postoju taksówek - bardzo szybko można dostać się do każdej części Trójmiasta (jesteśmy praktycznie w samym jego środku).
 • Niedaleko znajduje się kompleks budynków uczelni AWF (Akademii Wychowania Fizycznego), umożliwiając całoroczny aktywny wypoczynek - sauna, siłownia, basen, korty, bieżnie, boiska. Niedaleko konna szkółka jeździecka i hipodrom wyścigów konnych.
 • W pobliżu jest zlokalizowany postój taksówek, pętla tramwajowa oraz stacja szybkiej kolejki miejskiej (400 metrów). Obok (50 metrów) znajduje się lokalny posterunek Policji, tak że jest cicho i spokojnie, a nasi goście zgodnie twierdzą że się wysypiają u nas za wszystkie czasy.

 • I mnóstwo innych możliwości :-))). Jeżeli chcesz przygotować swój pobyt w Gdańsku służymy naszą wiedzą i pomocą - na pewno nie będziesz się nudził. Na miejscu mapy, przewodniki, informatory turystyczne i kulturalne.

  Serdecznie zapraszamy przez cały rok ...

Proszę pytać - chętnie i szybko odpowiemy

Znamy odpowiedzi, wystarczy zapytać - Koniec języka za przewodnika :)